Sonunda Buldum!

DEMEK İSTERDİM…

SONUNDA BULDUM!!

Ben de;şu sesli mesaj atmayı neden yazmaktan daha çok seviyorum diyordum!

 Ben de; konuşmaktan kaçtığım, numarasını gördüklerimde “eyvah!” dediklerimle nasıl sesli mesajla gayet keyifli konuşmalar yapıyorum diyordum!

Ben de; yazarsam ya direk konuşurken sinirlendiğim konulara neden sesli mesajlarda sinirlenmiyorum diyordum!

Ben de;konuşurken yuh ne kaba dediğim kullara, sesli mesajlaşıyorsam neden kibar buluyorum diyordum!

Hay şu sesli mesajlaşmayı bulanı alnının taa ortasından öpiiim emiiii!

Hep demişimdir ki insanlar konuşurken neden birbirlerini dinlemezler, söz keserler, dinlemedikleri için anlamazlar, anlamadıkları için tartışırlar, kırılırlar, konudan konuya atlarlar ya da anlatmak istediklerini taaaa çocukluklarını anlatarak başlarlar…

Aynı cümleyi birden fazla kurarlar, çok konuşurlar ve en dayanamadığım hatta o anda sinirden dudaklarımı kapatıp dişlerimi gıcırdattığım, en nefret ettiğim tek şey; söylediğini anlamazlar ve tekrarlatırlar ya da espri yaparsın anlamadıkları gibi bir de asıl esprinin olduğu yerde “eeeee?” derler ya! İşte o an var ya! Neyse neyseeeee neyse!

Ama şimdiiiiiiii sesli mesaj var…

 Birr kere sesli mesaj bırakırken sesin iyi çıksın diye;

İstem dışı iki kere öhö öhe diyorsun, bu da sizi kibar olmaya davet ediyor. Uzun konuşamazsın. Küt diye kesiliyor, zırt diye kalıyorsun şebek gibi…

Şebek gibi kaldığına sinirlendiğinden ve istem dışı küfürler ettiğinden, tekrar sesli mesaj için butona bastığında kısa ve öz konuşmak durumunda kalıyorsun. Ohh canıma değsin ki söz kesmeden dinlemek zorundasın, eğer anlatmakta zorlandığın olursa, tekrar anlatmadan sesli mesajı dinleyebiliyorsun. Tabii ki böylelikle bir şeyi iki kere söylemiyorsun.

Hiç başınıza geldi mi bilmiyorum;

 Eğer birine sinirliyseniz, bağırarak konuşuyor ve içinizi boşaltıyorsanız ve bunu sesli mesajla yapıyorsanız tam sinirinizi kusacakken küt diye kapanıyor ya!  İşte orda bağıran değil, bağırılan rahatlıyor ki; bu da size bir daha sesli mesajda bağırarak konuşmamayı öğretiyor.

Ya da sevgilinize tam aşkınızı haykırırken yüz mimiklerinizle sözleriniz tam örtüşmüşken sesli mesaj küt diye kapanır ya, işte tam o anda hiç yüzünüzü bozmadan aynaya doğru koşun ve kendinize bakın. Bakın ve kendinizden utanın. İşte böylelikle aşkınızı anlatırken daha samimi mimik ve duygularla yola çıkarsınız.

Kısaca efendiliğin, saygının, rahatlığın, mutluluğun yolu sesli mesaaaaaaaaaj!

Bitmediii!

Eğer biri espri yaptıysa, herkesin deli gibi güldüğüne sen “eeee?” diye cevap veriyorsan, sesi tekrar dinleyip ne salak olduğunu daha kolay anlayabiliyorsun ve karşında kimse olmadığında utancını rahat yaşayabiliyorsun.

En güzeli de kim, kime ne dedi inkâr edemiyorsun. İşte bu yüzden de sesli mesajla iletişim kurarken bırak konuşmadan önce gırtlak temizlemeyi nerdeyse smokin giyecek hale geliyorsun.

Oh bree buldum sonunda!! Gerçi canlı değil ama olsun, mutluyum, gururluyum!!

Demek isterdim ama…

Boşveeeeeer demeyeyim.

Sevgiler

Hülya Avşar